איך להעריך את צורכי חבילת האירוח עובר אתר האינטרנט שלך

 

אנו כותבים את המאמר הזה במיוחד עבור אנשים חדשים שרוצים לאחר את האתר שלהם. לכן אנו רק מדבר על הצרכים הבסיסיים בסביבה אחסון אתרים משותפים

רוחב פס ושטח אחסון:

רוב האנשים מחפשים תכונות מתקדמות  כמו מסדי נתונים , Scripting , שטח רב ועוד תכונות מתקדמות כאילו הם כבר יודעים מה הם צריכים.אז בואו נתחיל עם נפח.  נפח אחסון "שטח דיסק" הוא כמות הנתונים שניתן לאחסן בדיסק הקשיח של שרת האינטרנט.  כל חשבון  אירוח באינטרנט מגיע עם כמות מסוימת של שטח, בדרך כלל מעל    50 MB ופחות מ  1000 מגה בייט.


כמובן את כמות השטח הדרוש היא תלויה בגודל האתר. רוב אתרי האינטרנט מורכבים מ HTML  ,טקסט ,דפים עם כמה תמונות  ,קבצי   GIF או  JPEG או אפילו קצת אנימציה של פלאש. הטקסט הוא חסכוני מאוד, הוא תופס שטח קטן מאוד.

לעומת זה תמונות ופלאש  יקרים יותר,  הם דורשים הרבה מקום.
אם אתה חדש באינטרנט ייתכן שתחשוב שזה נהדר שיש הרבה תמונות צבעוניות באתר האינטרנט  בכדי להפוך את האתר שלך לממש יפה, אל תעשה את הטעות הנפוצה!

המטרה שלך צריכה להיות בכדי להגיד כמה שאתה יכול  להכניס בעמוד תוך שמירה על גודלו  של אותו דף תחת 50-60 KB  כולל תמונות .


הסיבה ? : כי עדיין הרבה אנשים גולשים באמצעות בחיוג איטי כך שאת ודפים כבדים עלולים לקחת זמן מה לטעון דף .!גודל דף טוב צריך להיות מתחת ל -50 קילו , וגודל דף מקסימלי צריך להיות מתחת  300 קילו. נתונים אלה הם המומלצים ביותר עבור גודל דף בתוך אתר.

בואו נעשה חישוב קטן :  נניח חישוב גודל דף ממוצע של 30 קילו , אתה יכול  להוסיף כ 33 עמודים על נפח של 1Mb . אם יש לך 10 מגה בייט של שטח פנוי, אתה יכול לארח 330 עמודים.  אתה רק רוצה שיהיה לך כל כך הרבה דפים לשים באתר!


הרעיון הוא כזה
:


אם אתה מנהל  פורום או בלוג  הצרכים שלך עבור שטח אחסון צפויים להיות צנועים למדי. רק זכור להשיג ממוצע של 200KB/page  ואתה צריך להיות יותר בסדר גם עם 50 מגה בייט של מרחב האינטרנט .
לעומת זה הכול יחסי לצורכי כל אתר  , כמובן אתרי תוכן גדולים עם הרבה דפי פלאש ותמונות כל דף שוקל מעל 500 קילו משל אז צריכים שטח גדול בהתאם , יש לקחת בחשבון נפח תיבות המייל שזה תלוי בנפח אחסון הכללי של אתר .

למשל אתר שצריך 10 תיבות דואר עובר משתמשים ונניח כל תיבה מגדירים לה נפח של 100MB , המשתמש חייב חבילת אחסון של 1 GB  רק עבור תיבות הדואר לא כולל קבצי האתר .
ישנם הרבה אתרים שמספקים תוכנות ומשחקים שמאוחסנים בתוך האתר , זה כבר דורש שטח גדול ואפ שרת ייעודי עבור האתר.

 

רוחב פס :

הוא כמות הנתונים שאתה רשאי להעביר בכל חודש, הוא כולל את כל העלאות  והורדות  קבצים ללא קשר לפרוטוקול המשמש כמו   HTTP, FTP, POP וכו ... רוחב הפס מאוד תלוי בגודל הדף הממוצע ,  כמובן זה זה גם תלוי במספר המבקרים באתר שלכם  ויש את המספר הממוצע של דפים בהם הם מבקרים.  נניח לאתר יש גודל דף ממוצע של  30 KB  ו 20 אלף מבקרים בכל חודש ו כל מבקר נכנס ל 3 דפים  ,אז באתר האינטרנט שלך תצטרך כ 1800  מגה (1.8 GB)  של רוחב פס לחודש.


רוב חבילות האחסון בעלי עלות נמוכה כוללים את הסכום של רוחב פס חודשי. שלא לדבר על כך 20,000  מבקרים בחודש, הוא רק חלום עבור רוב אתרי האינטרנט. רובם אפילו לא צריך 2,000 מבקרים בחודש.

הבינו לכם את כל המספרים האלה רק כדי לתת לכם מושג כיצד להעריך את הצרכים של האתר שלכם .
 אם אתה רק השקת את אתר האינטרנט שלך אתה לא צריך  כמות עצומה של שטח בהתחלה , וגם לא כמות עצומה של רוחב פס.  
עבור 99% מהאנשים שבונים אתרים תדמיתיים  , שטח של 500 מגה הוא מספיק.


מסקנה :

אם אין לך סיבות להאמין כי לאתר האינטרנט  שלך בהחלט יש הרבה מבקרים,   אלא אם כן  הוא אתר תוכן עם הרבה דפי מידע וכמות מבקרים גדולה בכל חודש , או למשל תוכל להציע סרטים או מוסיקה להורדה "חוקית כמובן " אז אנו לא רואים סיבה לרכוש שטח אחסון גדול במיוחד .

כל מה שעליך לעשות זה חישובים משלך וגם לנסות לוודא שחברת חסון האתרים יש לה אפשרות לשדרג חבילת אחסון במידת הצורך . זה כדי לוודא  אם תוכל לקבל יותר מקום ו / או רוחב פס, / כאשר אתה תזדקק לכך, מבלי לעבור דרך כל הצרות של שינוי חברת אחסון אתרים.

 

תמיד תוכלו לכבל פרטים מצוות אחסון אתרים המקצועי שלנו ב Estudio .
 אנו כמובן נתאים עבורך חבילת האחסון המתאימה ביותר לאתר ,כמובן  לפי הצרכים של האת..

 נניח ורכשת חבילת אחסון של 100MB  בהתחלה ואחרי תקופה ראינו שהאתר שלך עובר את המגבלה אנו באופן אוטומטי ניידע אותך ברגע שהאתר שלך יגיע ל90% מהנפח המקובל שמוגדר לו.
שדרוג חבילת האחסון  אצלנו עוברת בצורה חלקה נוחה ואוטומטית .